1 Ocak 2009 Perşembe

MUTLU YILLAR

Print

2008'de yaşanan iyi kötü ne varsa geride kaldı, 365 sayfalık pırıl pırıl yeni bir defter önümüzde duruyor...

Umarım bu yeni defteri güzel anılar ve tecrübelerle doldururuz...

Aşağıda Can Yücel'in hoşuma giden bir yazısını sizlerle payşalaşmak istiyorum:

Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama ,Yarım saat erkene kurulsun saatin , Kedi gibi gerin, ohh ne güzel yine uyandım diye sevin..Pencerini aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin , Yüzüne su çarpma, adamakıllı yıka yüzünü serin serin , Geceden hazır olsun, yarın ne giyeceğin , Ona harcayacağın vakitte bir dilim ekmek kızart , Çek kızarmış ekmek kokusunu içine , Bak güzelim kahvaltının keyfine..Ayakkabıların boyalı olsun, kokun mis,Önce sana güzel gelsin aynadaki siluetin , Çık evinden neşeyle, karşına ilk çıkana gülümse, aydınlık bir gün dile ... Sonra koş git işine, dünden, önceki günden,Hatta daha da eskiden yarım ne kadar işin varsa hepsini tamamla,Ohhh şöyle bir hafifleBir güzel kahve ısmarla kendine, seni mutlu eden sesi duymak için alo de Hiç işin olmasada öğle üzeri dışarı çıkYağmur varsa ıslan, güneş varsa ısın, hatta üşü hava soğuksaYürü, yürürken sağa sola bak, öylesine değil, görerek bakÇiçek görürsen kokla, köpek görürsen okşa, çocuk görürsen yanağından makas al..Sonra,şöyle bir düşün, kimler sana yol açtı, sen çok darda iken kimler seni ferahlattı, hani kapını kimsenin çalmadığı günlerde kimler kapını tıklattı?
Ne kadar uzun zamandır aramadın onları değil mi?Hadi hemen uğrayabilirsen uğra, arayabilirsen araHatırlarını sor, öyle laf olsun diye değil, kucaklar gibi sor..Bu sadece onların değil, senin de yüreğini ısıtacak, yüzünde güller açtıracak..Günün güzeldi değil mi? Akşamın da güzel olsun..
Yemeğin ne olursa olsun, masanda illaki kumaş örtü olsun..Saklama tabakları, bardakları misafireSizden ala misafir mi var bu dünyadaAilecek kurulun sofraya, öyle acele acele değil, vazife yapar gibi hiç değil,Şöyle keyife keyif katar gibi, lezzete lezzet katar gibi,
eksik bıraktıklarını tamamlar gibi tadına var akşamının..Gece evinde, dostların olsunSohbet mezen, kahkahan içkin olsun..Arkadaşım, hayat bu daha ne olsun?Ama en önce ve illa ki sağlık olsun!
Hepinizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım.
Sevgilerimle...

8 yorum:

şeker pasta dedi ki...

Merhablar ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler...
2009 yılında tüm istekleriniz gerçekleşmesi dileğiyle. İyi seneler...

PAPATYA SOFRASI dedi ki...

2009 un size de sağlık ve huzur getirmesini dilerim..

Yazıya bayıldım..Mutlu olmak insanın kendi elinde aslında değil mi?:)

Teşekkürler, sevgiler..

birdilimdus dedi ki...

2009 tüm güzellikleriyle hepimizi sarsın!!

melisa dedi ki...

33. PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİNİN EV SAHİBİYİM SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;http://porselendemlik.com/http://birdemliksohbet.blogspot.com/http://selmahlc.blogcu.com/tarafından hazırlanmış olan porselen demlik çay saati için05 ocak 2009 (PAZARTESİ)- 18 OCAK2009 TARİHLERİ ARASINDA “PORSELENDEMLİK ÇAY SAATİ ‘NİN 33” EV SAHİBESİ OLARAK http://mutfaknotlari.blogspot.com/ GÖREV YAPACAĞIMYANİ BEN YAPACAĞIM…SİZ SEVGİLİ ARKADAŞLARIMI VE KATILMAK İSTEYEN HERKESİ ETKİNLİĞİMİZE DAVET EDİYORUM!!!HEP BİRLİKTE ÇOK GÜZEL TARİFLERİ KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ. TARİFLERİNİZİ HAZIRLAYARAK.VE TARİFİNİZE"PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ 33.HAFTA " BAŞLIĞINI YAZARAK SAYFANIZDA YAYINLAMANIZI VE BANA YORUM BIRAKMANIZI RİCA EDİYORUM.C BOXA BIRAKILAN NOTLAR GÖZDEN KAÇABİLİR LÜTFEN YORUM YAZIN.SENİ VE BU YORUMU OKUYAN HERKESİ DAVET EDİYORUM ZİYARET EDİPTE BİZZAT DAVET EDEMEDİĞİM DOSTLARIM LÜTFEN BU YAZIYI NERDE OKURSANIZ SİZDE KATILIN EMİNİMBU ETKİNLİK SAYESİNDE BİR ÇOK ARKADAŞIMIZ OLUYOR MUTLAKA KATILIMIZI BEKLİYORUM.. ŞİMDİDEN KATILIMCI ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

ikizlerinannesi;keskinli dedi ki...

yorumun icin tesekkürler
seninde yeni yilin kutlu olsun sevgiler

serpil'in mutfağı dedi ki...

bende sizin yeni yılınızı kutluyorum.inşallah sağlıklı,huzurlu mutluluk dolu günler diliyorum.ayrıca yazı harika.

Özlem dedi ki...

Şeker Pasta,
Papatya,
Bir dilim düş,
Melisa,
İkizlerin annesi
ve
Serpil,

Her birinize ziyaretleriniz için çok teşekkür ederim, güzel söz ve dileriniz için de...

sevgilerimle,

Damak Tadı dedi ki...

Geçde olsa,sana,ailene ve sevdiklerine sağlıklı,mutlu,başarılı güzel bir yıl diliyorum..


Sevgilerle..